Nagyböjt - Bűnbánat, Szentgyónás

2013.03.14

Kedves Testvérek! A nagyböjti időszak bűnbánati jellegét tekintve húsvétra készít fel bennünket, mert legnagyobb keresztény ünnepünk megkívánja tőlünk a tiszta szívvel való ünneplést. Tudjuk, hogy mi katolikusok nem sokban különbözünk a mai világ átlagos emberétől. Abban sem kételkedhetünk, hogy ugyanazok a hatások érnek mindannyiunkat. Mégis a nagyböjt, a húsvét lelki tartalma, ami nem a hústalanság és a "tojásoskodás" ideje, hanem az ízig-vérig húsos-emberség és élettel teli élet ünnepe arra késztet minket, hogy szembenézzünk emberi hús-testünk gyengeségével, a világ és saját életünk szépségét elrontó bűnnel. Ez pedig a jónak, az Isteninek a hiánya. Krisztus dicsőséges arcának reménye éltet bennünket akkor, amikor a bűn és emberi gyengeség által megcsúfított töviskoronás Krisztus-arcot kell tekintenünk saját magunk jóért való küzdelmei közepette.

2013. március 22-én, pénteken az esti szentmisében gyónásról, bűnbánatról szóló „hosszabb”, tanító prédikációra hívlak meg benneteket. 2013. március 23-án, szombaton délelőtt pedig 9 órától délig gyóntatási alkalmat biztosítunk a plébániatemplomban. Ezzel a két alkalommal szeretném elősegíteni a bűnbocsánat szentségének méltóságát és mélyebb megértését. Szeretném, ha sokan megéreznék, hogy mennyire fontos a jó felkészülés a jó gyónáshoz. Jó lenne, ha minél többen élnének ezekkel a lehetőségekkel.

Tamás atya