Szent Bálint a szerelmesek védőszentjének ünnepe

2014.02.22

Nem csak házas-, jegyes-, szerelmespárok, de több gyermek és felnőtt, fiatal és idős ünnepelte február 14-én közös szentmisével Szent Bálint ünnepét plébániatemplomunkban. Ellentétben a mára kialakult amerikai, giccses ajándékozási tömeghisztériával - bár több legenda övezi -, az ünnep mégiscsak keresztény gyökerekre vezethető vissza. Nem véletlen, hogy Szent Bálint többek között a jegyesek és a fiatal házasok védőszentje. Gergő atya prédikációjában nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy a jelenlevők megértsék: akit melléjük rendelt az Úr, az számukra AJÁNDÉK; egyetlen és megismételhetetlen, melyet meg kell becsülni. Mindenkinek ápolnia, szeretnie kell kapcsolatát (idő és odafigyelés, csipetnyivel kevesebb önzés), hogy az gyümölcsöző és igazi örömforrás legyen, példamutató, vonzó, követendő életpélda. Könyvek garmada tanítja a ma emberét a jó kapcsolat titkára, tudósok sokasága kutatja a „tökéletes” házasság ismérveit, mi pedig elhisszük, hogy tőlük kell tanulnunk. Természetesen sok mindenben van igazuk, de ezek csak részigazságok. Ahelyett, hogy hagynánk elbutítani az érzelmeinket holmi divathóbortokkal, csak arra kéne fordítani a fejünket, aki nekünk a tökéletest szeretné adni. Megadta a társat, és ha a tenyerébe helyezzük magunkat, segít formálni ezt az egységet saját képmására. Ehhez egyetlen összetevő szükséges, a szeretet. Az igaz szeretet tudni fogja, hogy mikor van szükség időre, nevetésre, egy finom vacsorára, ölelésre, egy jó beszélgetésre, vagy akár jó szándékú (!), segítő vitára.

A záró áldást ezen az alkalmon, egyedi módon páronként kaptuk, s mellé egy-egy szál rózsa és egy magazin is járt ajándékba. A szentmise egészét körbelengte valami titokzatosság és öröm.  Hogy együtt ünnepelhetjük egymást, a saját harcainkat, küzdelmeinket és sikereinket. Egymásba kulcsolódó kezek, oldalra sandítás és mosoly, a gyerekek büszke szemvillanásai, hit, hogy lesz erő, amikor szükséges minden nehézségben, hit, hogy örökké tart!

Kisné Auffenberg Orsolya
  képviselő

Az eseményről készült képek megtekinthetők a képgalériában.