Szerelmesek miséje

2014.02.04

Talán nem sokan tudják, hogy a Bálint (Valentin) nap eredete sokkal régebbi, mint az Amerikából az utóbbi években átvett szokások. Franciaországban már a XIV. században divat volt, hogy Szent Bálint napján a szerelmesek apróságokkal lepték meg egymást. Ez arra vezethető vissza, hogy római Szt. Bálint (vértanúhalált halt 269-ben) kertjéből virággal ajándékozta meg a szomorkodókat. Vértanúságra pedig azért ítélték, mert keresztény szertartás szerint adta össze a szerelmespárokat.

Ezért szeretnénk a világi szokások mellett újra meghonosítani a szerelemesek védőszentjének miséjét, és együtt ünnepelni veletek!

Szeretettel hívunk és várunk minden házas- és jegyespárt

FEBRUÁR 14-ÉN 18 ÓRÁRA A PLÉBÁNIATEMPLOMBA,

a szentmise végén a házaspárok külön áldásban részesülnek, és egy kis ajándékkal kedveskedünk nekik!

Jelentkezni lehet a sekrestyében a szentmisék előtt és után. Valamint a plébánia elérhetőségein: tab.plebania@gmail.com

Plakát