Templomok éjszakája 2013

2013.08.12

Szeretettel hívjuk és várjuk Önt és kedves családját a Templomok éjszakája országos rendezvény keretében 2013. szeptember 14-én (szombaton) 2000-2400-ig a tabi Utolsó Vacsora Plébániatemplomba.

Az este ünnepi szentmisével kezdődik, majd egyháztörténeti előadás, koncert és a templom bemutatása következik. A nap zárására szentségimádással készülünk. Éjfélkor elénekeljük a pápai és a magyar himnuszt. A rendezvény zárásaként a hívek hazamenetelét harangzúgás kíséri. Ezzel egy régi harangozási formát, a kísérőt elevenítjük fel.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

20:00 ünnepi szentmise

21:00 Dobos Marianne Gyulai Pál és Szabó Lőrinc díjas író, kultúrmisszionárius előadása: A történelemben jelenlévő Isten, a pápaválasztásról és a pápaság XX. századi történetéről címmel

22:00 A tabi Zeneiskola koncertje

22:45 Templom bemutatása – Vajda Péter

23:30 Szentségimádás, majd szentségi áldás

24:00 Himnuszok, harangzúgás

A program változtatás jogát fenntartjuk!

PLAKÁT

A templomok éjszakájának részletes programja a következő helyen érhető el: www.ars-sacra.hu