Zarándoklat Olaszországba

2015.02.26

Kedves Testvérek! Egyházközségi zarándoklatot hirdetünk 2015. május 9-14-ig San Giovanni Rotondo-Pompei-Róma útvonalon.

1. nap Indulás hajnalban, folyamatos utazás rövid pihenőkkel, Szlovénián át Olaszországba, a “csizma sarkantyújába”, San Giovanni Rotondóban foglaljuk el szállásunkat este, vacsora (2 éj).

2. nap Reggelit követően San Giovanni Rotondoban, korunk nagy stigmatizált szentje életének fő helyszínén, szentmisén veszünk részt, majd ellátogatunk az egykori rendházba, mely ma  múzeumként mutatja be a szerzetesi életet, a szent mindennapjait, csodáit. Megtekintjük a középkori, és a modern bazilikát is, ahol Szent Pió atya sírjánál imádkozhatunk. Délután

a mesés Gargano Nemzeti Park területén, a hegy nyergén haladva, Monte San Angelóba, az „angyalok hegyére” látogatunk el, egy festői fekvésű kisváros ez, ahol Szent Mihály kultuszával ismerkedhetünk. Visszatérünk Rotondóba, vacsora.

3. nap  Reggeli után, utazunk Pompeibe, A  Rózsafüzér királynője kegytemplomban misén       veszünk részt, ezután történelmi visszapillantás az ókori római birodalomra a romvárosban, melyet a   Vezúv lávája temetett el Kr. u. 79-ben. Szállásunk Róma térségében (3 éj). Vacsora.

4. nap Reggeli után egész napos városnézés Rómában. Lateráni Szent János Bazilika, Szent Lépcső, Colosseum, Forum Romanum, Bilincses Szent Péter templom, Santa Maria Maggiore Bazilika stb.  Vacsora a szállodában.

5. nap Reggeli, részt veszünk  a Pápai Audiencián, Szent Péter Bazilika megtekintése, majd a városnézés folytatása: Angyalvár, Navona-tér, Pantheon, Trevi kút.  Visszatérünk a szállodába, vacsora.

6. nap Reggeli után hazautazás rövid pihenőkkel, érkezés éjszaka.

Részvételi díj: 370 EUR/fő, amely tartalmazza az utazást, szállást félpanzióval 2 ágyas szállodai szobákban,  5 éjszakára, idegenvezetést autóbuszközlekedést

Belépők várhatóan: 30 EUR/fő

Részvételi díj csak reggelivel: 300 EUR/fő

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2015. március 23. - 200EUR előleg befizetésével.

Jelentkezni lehet a Plébánián - hivatali időben, és a sekrestyékben szentmisék előtt vagy után.

PLAKÁT