Erdélyi Zarándoklat

Erdélyi zarándoklaton vettünk részt
Ezúttal nem a klasszikus, mindenki által jól ismert észak-erdélyi látványosságokat utaztuk körbe, hanem Dél-Erdélyben jártunk. Megtekintettük Aradot, Vajdahunyad gyönyörű várát, majd Déván Gergő atya mutatott be szentmisét. Utána finom kaláccsal vendégeltek meg bennünket dévai testvéreink. Másnap Gyulafehérváron megnéztük a csodálatos székesegyházat, majd részt vettünk a reggeli szentmisén. Nagyszeben meseszép városközpontjában bejártuk a nevezetességeket, majd Brassó mellett Hétfaluban szálltunk meg. Szállásadónk és a helyi idegenvezetőnk Attila volt, aki a következő napokban is kalauzolt bennünket. Bemutatta Hétfalut, Brassó városának látnivalóit, melyeket felvonóval felülről is megcsodálhattunk. Sinaia településen a pazar Peles uralkodói kastélyt, Törcsváron a Drakula várat és Prázsmáron a híres erődtemplomot tekintettük meg. Attila a vele töltött napok alatt nemcsak kulturális ismeretanyagot adott át, de a derűre, amely személyiségéből árad, mindenki sokáig fog emlékezni. A sohasem hallott székely viccekkel mindig megalapozta a hangulatot. Egyik estére még zenés-táncos mulatságot is szervezett, melyen mindenki nagyon jól érezte magát. A zarándoklat csúcspontja a csíksomlyói pünkösdi búcsú volt. Éneklő, imádkozó emberek tömegeivel hömpölyögtünk a kegytemplomig, majd fel a nyeregbe, ahol az ünnepi szentmisén vettünk részt. Szavakkal leírhatatlan az élmény, amikor magyarok százezrei a világ minden tájáról egymással karöltve imádkoznak, majd pedig könnyek között éneklik a magyar és székely Himnuszt. Viseltük a nap hevét órákon keresztül, de nem éreztük tehernek. Hazafelé útba ejtettük Kolozsvárt, a Királyhágon megálltunk egy kis uzsonnára, majd Nagyváradon megtekintettük a csodálatos püspöki palotát és bazilikát. Gergő atya minden nap szentmisével táplálta lelkünket, és a buszban is sokat imádkoztunk. A reggeli ima, az Úrangyala, az étkezések előtti ima sohasem maradhatott el.
Hihetetlen élményekkel gazdagodtunk. Egy olyan utazásban volt részünk, amely által mind kulturálisan, mind a hitélet terén nagy lelki kincsekkel térhettünk haza.
Köszönet érte Gergő atyának, Beának, aki a programokat összeállította és végig vezetett bennünket, valamint Attilának, a helyi idegenvezetőnknek.
Markovics Ferenc és Krisztina

p5310168.jpgp5310170.jpgp5310223.jpgp5310248.jpgp5310249.jpgp5310263.jpgp5310264.jpgp6010419.jpgp6010426.jpgp6020578.jpgp6020606.jpgp6020608.jpgp6030616.jpgp6020610.jpgp6030650.jpgp6030665.jpg