2015. Advent 3. vasárnap

2015.12.15

Advent 3. vasárnap

2015. december 13.

1. Adventi időben kedden, csütörtökön és szombaton reggel 600 órai kezdettel rorátés szentmisét tartunk. A reggeli szentmisék előtt és alatt, és a hét többi napján lévő misék előtt is, gyónási alkalmat biztosítunk. Kérjük, idejüket próbálják úgy beosztani, hogy lelkileg minél előbb felkészüljenek Jézus születésére, és ne halogassák a lelki megtisztulást karácsony napjára.
  2. December 17-én, csütörtökön Torvajon 1630 órától gyónási alkalmat biztosítunk, 1700 órakor kezdődik a szentmise. Lullán 1800 órától gyóntatás, 1830 órától szentmise lesz. Karácsonyig csak ezen alkalommal tudják helyben elvégezni a szentgyónásokat.
  3. A város Fő terén december 17-18-án délután 1600 - 1930óráig tartjuk a karácsonyi vásárunkat. Hálásan köszönöm minden jó szándékú ember adományát és a kezek munkáját. A Jó Isten áldja meg őket.
  4. December 19-én, szombaton 1630 órától a város főterén Ökumenikus gyertyagyújtás lesz.
  5. Szeretettel kérem, hogy akik környezetében idős testvérünk van, és szeretné, hogy otthonában felkeressem és az ünnepre méltó módon felkészülhessen, jelezze a sekrestyében, illetve a plébánián névvel, címmel és telefonszámmal. Tabon a betegek látogatását december 17-én, csütörtökön végzem a reggeli óráktól.
  6. December 11-én, pénteken tartottuk a fiatal papok találkozóját a 1100 órakor kezdődő szentmise keretében. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik felkarolták ezt az ügyet, akár süteményeket, finomságokat hoztak, akár a tálalásban segítettek.
  7. Szeretettel közlöm a Kedves Testvérekkel, akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.
  8. A plébánia területén az ünnepi szentmisék rendje a következőképpen alakul. Éjféli szentmise december 24-én este miden templomunkban lesz. 1900 órakor Bábonyban és Megyeren, 2030órai kezdettel Torvajon és Sérsekszőlősön, 2200 órakor Lullán és Zalán, éjfélkor pedig Tabon.
  9. Karácsony napján, december 25-én 800 órakor Lullán, 930órakor Torvajon, 1100 és 1800 órakor Tabon lesz szentmise. Karácsony másnapján, december 26-án 800 órakor Sérsekszőlősön, 930 órakor Zalán, 1100 és 1800 órakor Tabon lesz szentmise.
  10. December 27-én, vasárnap a szokásoknak megfelelően a 1800 órakor kezdődő szentmise keretében megtartjuk a Szent János napi bormegáldást. Kérem a borosgazdákat, hogy értesítsék egymást és hozzák el boraikat. A szentmise után, ahogy tavaly is szeretettel hívom és várom őket a plébániára közös együttlétre, borkóstolásra. Apostolkodjunk ez ügyben is.
  11. A karácsonyi virágokra szánt adományokat köszönettel fogadjuk a sekrestyében.
  12. Egyházközségünk megrendezi a III. Egyházi bálunkat. A bál bevételét templomaink felújítására ajánljuk fel, természetesen a községekből és a plébániatemplomból érkezettek arányában. Többen jelezték, hogy jönnének, ezért a nagy érdeklődésre való tekintettel mindenkit kérek, hogy időben jelentkezzen a kellemetlenségek elkerülése miatt. A bál időpontja február 6-a, helye az állami iskola ebédlője.