Évközi 16. vasárnap - 2014. július 20.

2014.07.23

2014. július 20.

Kedd (július 22.): Szent Mária Magdolna emléknap

Szerda (július 23.): Szent Brigitta szerzetesnő, Európa Társvédőszentje ünnep

Csütörtök (július 24.): Árpád-házi Szent Kinga szűz emléknap

Péntek (július 25.): Szent Jakab apostol ünnep

Szombat (július 26.): Szent Joakim és Szent Anna, a Boldogságos Szűz Mária szülei emléknap

1)     Előre hirdetem, hogy a Zalai templom búcsúnapja július 27-én vasárnap lesz, amelyet a fél 10 órakor kezdődő szentmise keretében ünneplünk. A szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. (Tiszta lélek, szentáldozás, és imádság a Szentatya szándékára.)

2)     Jövő vasárnap július 27-én Szent Kristóf (az utazók védőszentje) ünnepéhez kötődően a 11 órás szentmise után gépjárműmegáldást végzünk! Szeretettel hívok minden autóval, motorkerékpárral és biciklivel közlekedő Testvéremet!

3)     Kérem a kedves Testvéreket, hogy támogassák a plébániai táborunkat. Amennyiben lehetőségük van szívesen fogadunk zöldségféléket, burgonya, hagyma stb. lekvár, gyümölcs és méz, amelyet leadhatnak a szentmisék előtt és után a sekrestyében, legkésőbb 27-én vasárnapig. Gyermekeink nevében is hálásan köszönöm.

4)     Augusztus 16-án ünnepeljük a Zalai templom 250 éves évfordulóját, amelyre nagyszabású ünnepséggel készülünk. Délután 2 órakor kezdődik majd az ünnepi szentmise.