Évközi 17. vasárnap - 2014. július 27.

2014.07.27

2014. július 27.

Csütörtök (július 31.): Loyolai Szent Ignác áldozópap emléknap

Péntek (augusztus 1.): Liguori Szent Alfonz Mária püspök és egyháztanító emléknap

1)     Ma van a Zalai templom búcsúnapja, amelyet a fél 10 órakor kezdődő szentmise keretében ünneplünk. A szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. (Tiszta lélek, szentáldozás, és imádság a Szentatya szándékára.)

2)     Ma a 11 órás szentmise után, Szent Kristóf (az utazók védőszentje) ünnepéhez gépjárműmegáldást végzünk! Szeretettel hívok minden autóval, motorkerékpárral és biciklivel közlekedő Testvéremet!

3)     A héten pénteken elsőpéntek, délelőtt az idős testvéreink látogatását Lajos atya végzi, majd este fél 6 órától gyóntatás, 6 órakor pedig szentmise lesz.

4)     Jövő vasárnap a Megyeri, a Lullai, a Torvaji templomaink felújítására adjuk adományainak.

5)     Jövő vasárnap elsővasárnap, szentmise lesz délután 3 órakor a Bábonyi kápolnában, majd 5 órától szentségimádást tartunk: Magyarország, Egyházmegyénk, Egyházközségeink lelki megújulásáért. 6 órakor pedig szentmise lesz.

6)     Holnapi nappal elkezdődik a plébániai táborunk Háromfán. Imádkozzanak érettünk, hogy ezek az együtt töltött napok a közösségünk megerősödését szolgálják! Mindennemű adományaikat, amelyet a táborunk javára hoztak, hálásan szívvel köszönöm meg mindenki nevében!

7)     Augusztus 16-án ünnepeljük a Zalai templom 250 éves évfordulóját, amelyre nagyszabású ünnepséggel készülünk. Délután 2 órakor kezdődik majd az ünnepi szentmise.