Évközi 2. vasárnap - 2015. január 18.

2015.01.18

2014. január 18.

Szerda (január 21.): Szent Ágnes szűz és vértanú

Szombat (január 24.): Szalézi Szent Ferenc püspök és egyháztanító

1. A mai nappal megkezdődik az Ökumenikus imahét január 18-25-ig az egész világon. A mi plébániánkon ezek az alkalmak a következőképpen alakulnak:

Január 19-én hétfőn a Katolikus templomban találkozunk este 6 órakor, igét hirdet: Sándor Zoltán református lelkipásztor

Január 20-án kedden az Evangélikus templomban találkozunk este 6 órakor, igét hirdet: Sándor Zsuzsa Noémi református lelkipásztor

Január 21-én szerdán a Református templomban találkozunk este 6 órakor, igét hirdet: Arató Lóránd evangélikus lelkész úr

Január 22-én csütörtökön Lullán a Katolikus templomban találkozunk este 6 órakor, igét hirdet: Arató Eszter evangélikus segéd lelkész

Január 23-án pénteken az Evangélikus templomban találkozunk este 6 órakor, igét hirdet: Sifter Gergely plébános

1. Az ökumenikus imalkalmak miatt a héten (hétfő, kedd, csütörtök, péntek) szentmisék nem este, hanem reggel 7 órakor kezdődnek.

1. Szeretettel kérem a testvéreket, akinek lehetősége van, a holnapi szeretetvendégségre egy kis aprósággal vagy süteménnyel szíveskedjen segíteni. Ha bármi oknál fogva eljönni nem tudnak, behozhatják a sekrestyébe vagy a plébániára. Segítő együttműködésüket a Jó Isten fizesse meg.

1. Egyházközségeinknek megrendezzük a II. Egyházközségi bálunkat. A bál bevételét templomaink felújítására ajánljuk fel, természetesen a községekből és a plébániatemplomból érkezettek arányában. Nagy öröm lenne, ha minél többen együtt tudnánk tölteni egy estét örömben, de annál nagyobb szeretetben. A bál időpontja február 7-e, helye az Önkormányzati iskola ebédlője. A belépő ára 4000 Ft/fő, amely tartalmazza a vacsora árát is. Támogatói jegy is vásárolható 2000 Ft/ fő áron. Jegyek kaphatók a fíliákban az egyházközségi képviselőknél, illetve Hajduné Kocza Veránál a bútorboltban, valamint a sekrestyében és a plébánián.

1. Aki szeretne ebben az évben szentmisét mondatni az jelezze az időpontot minél előbb. Szentmisét mondathatunk élő és meghalt szeretteinkért. Ne feledkezzünk meg róluk, számukra ez lehet a legnagyobb ajándék, amely által segíthetünk rajtuk, hogy üdvösségre jussanak.