Évközi 20. vasárnap - 2014. augusztus 17.

2014.08.17

2014. augusztus 17.

Kedd (augusztus 19.): Szent Bernát apát és egyháztanító emléknap

Szerda (augusztus 20.): Szent István király, Magyarország Fővédőszentje főünnep

Csütörtök (augusztus 21.): Szent X. Piusz pápa emléknap

Szombat (augusztus 22.): Boldogságos Szűz Mária királynő emléknap

1)     A mai vasárnap, ünnepeljük a Torvaji templom búcsúját a fél 10 órakor kezdődő szentmise keretében. Szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető! Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

2)     Augusztus 20-án szerdán, államalapító Szent István királyunk ünnepe, Lullán fél 9 órakor tartjuk a szentmisét kenyérszenteléssel. Tabon, a városi ünnepség után 10 órakor kezdődik az ünnepi szentmise, amelyben megáldjuk az új kenyeret. Szeretettel hívom és várom a testvéreket e szép ünnepre. Ezen a napon reggel nem lesz szentmise!

3)     Rövidesen megkezdődik az új tanév, és ezzel együtt a hitoktatás is iskoláinkban. Kérjük a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről és engedjék, hogy a világi tanulmányok mellett a hittanórákon, és a vasárnapi szentmiséken Istent és az ő tanítását megismerjék. Jelentkezni az iskolákban a hitoktatóknál lehet!