Évközi 23. vasárnap - 2014. szeptember 7.

2014.09.07

2014. szeptember 7.

Hétfő (szeptember 8.): Szűz Mária születése ( Kisboldogasszony ) ünnep

Péntek (szeptember 12.): Szűz Mária szent neve emléknap

Szombat (szeptember 13.): Aranyszájú Szent János püspök és egyháztanító emléknap

1)     Ma este 5 órától szentségimádást tartunk magyar Hazánk, Egyházmegyénk, Egyházközségeink lelki megújulásáért, 6 órakor pedig szentmise lesz.

2)     A mai vasárnap fél 10 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk a Megyeri templom búcsúját (Kisboldogasszony) a szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. A következő szentmise időpontja a megyeri templomban szeptember 21-én vasárnap délután 3 órakor lesz.

3)     Csak ezen a vasárnapon a Megyeri templom búcsúja miatt Zalán a szentmise délután 2 órakor kezdődik.

4)     A bábonyi kápolnában jövő vasárnap lesz szentmise délután 3 órakor!

5)     Adományainkat ezen a vasárnapon a Sérsekszőlősi, Megyeri és a Zalai templom felújítására adjuk.

6)     Előre hirdetem, hogy jövő vasárnap a tabi templom szépítésére felújítására gyűjtünk. Minden jó szándékú adakozónak fizessen vissza az Isten százszorosan.

7)     E hét szerdájától kezdve a szerda reggeli szentmisék, az iskolai tanév ideje alatt reggel 8 órakor kezdődnek!

8)     Megkezdődött az önkormányzati iskolákban is a hitoktatás. Köszönöm a hitoktatóink segítségét, Nyulné Németh Erika (katolikus iskola), Csirke Erika, és Vajdáné Tóka-Farkas Ildikó, akik segítségemre lesznek az új tanévben.