Évközi. 20. vasárnap

2015.08.17

2015. augusztus 16.

Szerda (augusztus 19.):              Szent Bernát apát és egyháztanító emléknapja

Csütörtök (augusztus 20.):                  Szent István király, Magyarország fővédőszentjének

főünnepe

Péntek (augusztus 21.):              Szent X. Piusz pápa emléknapja

Szombat (augusztus 22.):           Boldogságos Szűz Mária királynő emléknapja

1. Augusztus 16-án, vasárnap, ünnepeljük a torvaji templom búcsúját a 930 órakor kezdődő szentmise keretében. Szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

1. Augusztus 20-án, szerdán államalapító Szent István királyunk ünnepe van. Lullán 830 órakor tartjuk a szentmisét kenyérszenteléssel. Tabon, a városi ünnepség után 1000 órakor kezdődik az ünnepi szentmise a VÁROS FŐTERÉN, amelyben megáldjuk az új kenyeret. Szeretettel hívom és várom a testvéreket e szép ünnepre. Ezen a napon este nem lesz szentmise!

1. Rövidesen megkezdődik az új tanév, és ezzel együtt a hitoktatás is iskoláinkban. Kérjük a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről, és engedjék, hogy a világi tanulmányok mellett a hittanórákon és a vasárnapi szentmiséken Istent és az ő tanítását megismerjék. Jelentkezni a fakultatív hittanoktatásra az iskolákban a hitoktatóknál lehet!

1. Az esztendő fele eltelt, ha módunkban áll, az egyházi adó befizetésével tegyünk eleget egyházi kötelezettségünknek.