Évközi. 21. vasárnap

2015. augusztus 23.

Hétfő (augusztus 24.):               Szent Bertalan apostol ünnepe

Csütörtök (augusztus 27.):                  Szent Mónika emléknapja

Péntek (augusztus 28.):              Szent Ágostos püspök és egyháztanító emléknapja

Szombat (augusztus 29.):           Keresztelő Szent János vértanúságának emléknapja

Augusztus 30-án, vasárnap a miserend a következőképpen alakul:

1100 óra:                Tab

1400 óra:                 Lulla

1500 óra:                Torvaj

1800 óra:                Tab

Köszönöm a Testvérek megértését!

1. Rövidesen megkezdődik az új tanév, és ezzel együtt a hitoktatás is iskoláinkban. Kérjük a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről és engedjék, hogy a világi tanulmányok mellett a hittanórákon, és a vasárnapi szentmiséken Istent és az ő tanítását megismerjék. Jelentkezni a fakultatív hittan oktatásra az iskolákban a hitoktatóknál lehet!
  2.  Előre hirdetem, hogy a Szent Gellért Római Katolikus Általános Iskola tanévnyitó szentmiséjét szeptember 1-jén, kedden a 800 órakor kezdődő évnyitó keretében tartjuk.
  3. Az esztendő fele eltelt, ha módunkban áll, az egyházi adó befizetésével tegyünk eleget egyházi kötelezettségünknek.

1. Új Ember és Keresztény Élet újságokat vigyük el az újságos polcról.