Hirdetések - A év Advent 1 vasárnapja

2017.12.07

Advent 1. vasárnap

2017. december 3.

Csütörtök (december 7.):            Szent Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja

Péntek (december 8.):                 A Boldogságos Szűz Mária

Szeplőtelen Fogantatásának főünnepe

1. Adventi időben a szentmisék rendje a következőképpen változik. Hétfőn 600 óra (rorátés szentmise), kedden 600 óra (rorátés szentmise), szerda 800 óra, csütörtökön 600 óra (rorátés szentmise), pénteken 1800 óra, és szombaton 600 órakor (rorátés szentmise).
  2. December 3-án, vasárnap tartjuk az adventi vásárunkat, 1000 órától 1230 óráig. Jó idő esetén a templomkertben, ha az idő nem engedi, akkor a katolikus iskola aulájában. December 20-án, a város főterén 1600 - 2000 óráig. Hálásan köszönöm minden jó szándékú ember adományát és a kezek munkáját. A Jó Isten áldja meg őket.
  3. Advent minden szombatján 1630 órától a város főterén ökumenikus gyertyagyújtás lesz.
  4. Szeretettel közlöm a Kedves Testvérekkel, akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.
  5. Az Adventi zenei áhítat második alkalommal december 9-én, szombaton lesz a református templomban, a Song4U együttes közreműködésével. Adventi gondolatok hirdetésére engem kértek fel. Tiszteljük meg egymást, intézzük úgy, hogy ezen alkalmakon részt tudjunk venni.
  6. Templomunk karácsony előtti nagytakarítása december 9-én, szombaton lesz 900 órai kezdettel. Nagyon kérem, hogy aki tud, segítsen.
  7. Karácsonyi virágokra szánt adományaikat köszönettel fogadjuk a kihelyezett perselyben, vagy a sekrestyében.
  8. Előre hirdetem, hogy december 10-én, vasárnap Sérsekszőlősön 730órától gyóntatás, 800 órakor szentmise lesz. Lullán december 12-én 1630-tól gyóntatás majd szentmise, Zalán december 12-én 1800 órától gyóntatás, majd 1830 órai kezdettel szentmise lesz. A többi faluban csak a szentmisék előtt lesz gyónási alkalom.
  9. A betegeket gyóntatását Tabon és a falvakban, december 15-én, pénteken végezzük a reggeli óráktól. Kérem, szíveskedjenek jelezni a falvakban az egyházközségi képviselőknek, illetve Tabon a sekrestyében vagy a Plébánia elérhetőségein, hogy hol van idős testvérünk, akit otthonában felkereshetünk.