Hirdetések - A év Évközi 17. vasárnap

2017.10.06

2017. július 30.

Hétfő (július 31.):            Loyolai Szent Ignác emléknapja

Kedd (augusztus 1.):                  Liguori Szent Alfonz Mária püspök és egyháztanító

emléknapja

Péntek (augusztus 4.):      Vianney Szent János Mária áldozópap emléknapja

1. Augusztus 6-án elsővasárnap, a bábonyi kápolnában 1500 órakor szentmise lesz, majd 1700 órától Tabon a plébániatemplomban szentségimádást tartunk: Magyarország, egyházmegyénk, egyházközségünk lelki megújulásáért. 1800 órakor pedig szentmise lesz.

1. Augusztus 4. elsőpéntek, délelőtt a betegek gyóntatását, látogatását végzem 1730 órától gyónási alkalom, 1800 órakor szentmise lesz.

1. A váltózó ünnepek és a búcsúk miatt, egy kicsit megkeveredik a szentmisék rendje néhány hétig a falvakban. Lullán szentmise augusztus 20-án és augusztus 27-én reggel 800 órakor lesz. A torvaji búcsút is augusztus 20-án ünnepeljük 930 órakor.

1. Az Egyházközség szervezésében gyalogos zarándoklatot hirdetünk Tab-Kapoly-Zics-Nágocs útvonalon keresztül Andocsra.  2017. augusztus 15-én, kedden keltsük éltre az Andocsra vezető gyalogos zarándoklatot! Csatlakozzon hozzánk, hogy együtt adhassunk hálát az andocsi Szűzanyának! Jelentkezni lehet 2017. augusztus 6-ig, a sekrestyében szentmisék előtt és után, vagy a tabi plébánia elérhetőségeinek egyikén.

1. Az esztendő fele eltelt, ha módunkban áll, az egyházi adó befizetésével tegyünk eleget egyházi kötelezettségünknek.

1. Új Ember és Keresztény Élet újságokat vigyük el az újságos polcról.