Hirdetések - A. Húsvét 7. vasárnapja

2017. május 28.

Csütörtök (június 1.):      Szent Jusztinusz vértanú emléknapja

Szombat (június 3..):        Lwanga Szent Károly és társai vértanúk emléknapja

1. Május a Szűzanya hónapja. Hétfőn és még kedden, az esti szentmisék előtt 1730 órától májusi litániát imádkozunk. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!
  2. Június a Jézus Szíve hónapja, a péntek esti szentmisék előtt 1730 órától Jézus Szíve litániát imádkozunk.
  3. Előre hirdetem, hogy június 2-án elsőpéntek, délelőtt a betegek gyóntatását, látogatását e hónapban Lajos atya végzi. 1700 órától gyónási alkalom, majd 1730 órától Jézus Szíve litániát imádkozunk, 1800 órától pedig szentmise lesz.
  4. A csíksomlyói (erdélyi körutazás) zarándokaltról a következőket hirdetem. Indulás május 30-án, kedden reggel 445 órakor a Galéria elől. Gyülekező a parkolóban. Mindenki hozzon magával költőpénzt forintban, a belépő jegyeket így szedi majd be az idegenvezető a buszon. Brassó környékén nem fogadják el a forintot, célszerű valamennyi román lejt váltani, de ott is lesz rá lehetőség. A többi helyen általában elfogadják a forintot, eurót, illetve bankkártyát. Valamint hozzanak magukkal meleg ruhát, zárt, kényelmes cipőt és esernyőt. A személyi igazolványát senki ne felejtse otthon! Kérek mindenkit, hogy indulás előtt kössön egyéni utas- és balesetbiztosítást. Visszaérkezés június 4-én, vasárnap. Kérem, akik jelentkeztek a zarándoklatra, a második részletet, 35.000 Ft-ot szíveskedjenek befizetni a plébánián.
  5. Június 4-e Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának ünnepe lesz. Az ünnep mindkét napján vasárnapi miserendet tartunk. Június 3-án, szombaton 1800 órakor Megyeren lesz szentmise.  Június 4-én, vasárnap 800 órakor Sérsekszőlősön, 930 órai kezdettel Zalán, 1500 órakor Bábonyban, 1100 és 1800 órakor Tabon kezdődnek a szentmisék. A plébániatemplomban 1700 órától szentségimádást tartunk magyar hazánk, egyházmegyénk, egyházközségeink lelki megújulásáért. Június 5-én, hétfőn 800 órakor Lullán, 930 órakor Torvajon, 1100 és 1800 órakor Tabon lesznek a szentmisék.
  6. Június 7-én, szerdán tartjuk a katolikus iskola évzáró Te Deum szentmiséjét, 800 órai kezdettel.
  7. Előre hirdetem, hogy június 14-től a szerda reggeli szentmisék az iskola kezdetéig 700 órakor kezdődnek.
  8. A zarándoklat ideje alatt bármilyen ügyes bajos dologgal forduljanak Dr. Takács Lajos ny. plébános atyához, aki a helyettesítést végzi.