Hirdetések - B év Évközi 18. vasárnap

(Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentjének ünnepe

Péntek (augusztus 10.):    Szent Lőrinc diakónus és vértanú ünnepe

Szombat (augusztus 11.):  Szent Klára szűz emléknapja

1. Augusztus 5. elsővasárnap, 1300 órakor a bábonyi kápolnában lesz szentmise. 1700 órakor Szentségimádást tartunk Magyarország, egyházmegyénk, egyházközségünk lelki megújulásáért. 1800 órakor pedig szentmise lesz.

1. Augusztus 15-én, szerdán az egyházközség szervezésében gyalogos zarándoklatot hirdetünk Tab-Kapoly-Zics-Nágocs útvonalon keresztül Andocsra. Keltsük éltre az Andocsra vezető gyalogos zarándoklatot! Csatlakozzon hozzánk, hogy együtt adhassunk hálát az andocsi Szűzanyának! Jelentkezni lehet 2018. augusztus 10-ig, a sekrestyében szentmisék előtt és után, vagy a tabi plébánia elérhetőségeinek egyikén.

1. Augusztus 15-én, szerdán Szűz Mária mennybevételének főünnepe lesz, ismert nevén Nagyboldogasszony napja. PARANCSOLT ÜNNEP, A SZENTMISÉN VALÓ RÉSZVÉTEL BŰN TERHE ALATT KÖTELEZŐ!  Olyan parancsolt ünnepünk, amely nem munkaszüneti napra esik. Most kell megmutatnunk, mennyire vagyunk katolikusok. Úgy intézzük dolgainkat, hogy a munka mellett is családunk minden tagja részt tudjon venni a 800 vagy a 1800 órakor kezdődő szentmisén.