Hirdetések - B év Évközi 22. vasárnapja

kassai vértanúk ünnepe

Szombat (szeptember 8.):           Kisboldogasszony, Szűz Mária születésének

ünnepe

1. Szeptember 2-án, vasárnap a bábonyi kápolnában 1300 órakor lesz a szentmise. Tabon a plébániatemplomban 1700 órától szentségimádást tartunk magyar hazánk, egyházmegyénk, egyházközségünk lelki megújulásáért, 1800 órai kezdettel pedig szentmise lesz.

1. Szeptember 3-án megkezdődik az új tanév, és ezzel együtt a hitoktatás is az iskoláinkban. Köszönöm a hitoktatóink, Nyulné Németh Erika (katolikus iskola), Csirke Erika és Vajdáné Tóka-Farkas Ildikó munkáját, akik segítségemre lesznek az új tanévben. Kérjük a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről és engedjék, hogy a világi tanulmányok mellett a hittanórákon és a vasárnapi szentmiséken Istent és az ő tanítását megismerjék.

1. Szeptember 5-én, szerda reggeltől a szerdai szentmisék az iskolai tanév ideje alatt reggel 800 órakor kezdődnek.

1. Előre hirdetem, hogy a megyeri templom búcsúját Kisboldogasszony ünnepéhez kötődően szeptember 9-én, vasárnap a 930 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk.

1. Előre hirdetem, hogy a sérsekszőlősiek fogadalmi szentmiséjét Szent Kereszt felmagasztalása ünnepéhez kötődően a hegyi keresztnél tartjuk szeptember 16-án, vasárnap 1300 órától. Amennyiben az idő nem engedi akkor a templomban lesz a szentmise, ugyanebben az időben.

1. Szeptember 8-án, szombaton a tabi szüreti mulatságon a Plébánia sátránál mindenkit szívesen fogadunk és látunk!

1. Az esztendő fele eltelt, ha módunkban áll, az egyházi adó befizetésével tegyünk eleget kötelezettségünknek.