Hirdetések - B év Évközi 26. vasárnap

(Lisieux-i) Szent Teréz szűz és egyháztanító emléknapja

Kedd (október 2.):            Szent Őrzőangyalok emléknapja

Csütörtök (október 4.):    Assisi Szent Ferenc emléknapja

1. Október 7. elsővasárnap, 1300 órakor a bábonyi kápolnában is lesz szentmise, majd 1700 órától a plébániatemplomban szentségimádást tartunk Magyarország, egyházmegyénk, egyházközségünk lelki megújulásáért. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

1. Október 5-én elsőpéntek, délelőtt a betegek gyóntatását, látogatását végzem. A plébániatemplomban 1730 órától gyóntatás és rózsafüzér, 1800 órakor pedig szentmise lesz.

1. Október 8-án, hétfőn Magyarok Nagyasszonyának főünnepén 800 és 1800 órai kezdettel is lesznek szentmisék a plébániatemplomban.

1. Október a Rózsafüzér hónapja, az esti misék előtt (hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken és vasárnap) 1730 órától rózsafüzért imádkozunk.

1. Október 7-én, vasárnap a 1100 órás szentmise keretében termény-betakarítási hálaadó ünnepet tartunk. Szeretettel kérem a Testvéreket, hogy hozzanak magukkal olyan terményeket, amit szeretnének megáldatni, hálát adni érte. A terményeket ünnepi körmenetben helyezzük az Úr Krisztus lábai elé. A szentmise után agapét szeretnénk tartani, kérem, kínáljuk meg egymást abból, amit hoznak magukkal /sütemény, bor, kalács, szörp…/

1. 2019. évi naptárak és a kalendárium kapható. Megvásárolhatók a plébániatemplomban az újságos polcnál, a fíliákban pedig a sekrestyében.  Kalendárium 500 Ft, forgathatós naptár 300 Ft, gyereknaptár 250 Ft, egylapos falinaptár 50 Ft.