Hirdetések - B év Szentháromság vasárnapja

Szentháromság vasárnapja

2018. május 27.

Péntek (június 1.):           Szent Jusztínusz vértanú emléknapja

1. Május a Szűzanya hónapja, az esti szentmisék előtt, hétfőn, kedden éscsütörtökön 1730 órától májusi litániát imádkozunk. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket.

1. Május 29-én, kedden az esti szentmise utánra a templomba összehívom az egyházközségek területéről azokat, akik a Plébániatemplom búcsújának szervezésében és lebonyolításában szívesen kivennék részüket. Gondolok itt a falvak képviseletére, az ágakat szedőkre, a sátrakat állítókra, a sátordíszítőkre és mindazokra, akik vállalnának feladatot.

1. Június 3-án, vasárnap Úrnapja, a plébániatemplom búcsújának ünnepe. Szentmise csak Tabon lesz 1000 órakor és 1800 órakor. A délelőtti szentmise után megtartjuk a szokásos úrnapi körmenetet. Elsőáldozó ruhában várom az idén először áldozott gyerekeket, valamint hitoktatóimat, 915órára, hogy a mise előtt tudjunk még próbálni! Kérem, hogy a gyerekek virágszirmokat kis kosárban hozzanak magukkal, amelyet majd az Oltáriszentség előtt hintenek!