Hirdetések - C. Advent 4. vasárnapja

2016.12.28

Advent 4. vasárnap

2016. december 19.

1. Adventi időben hétfőn, kedden és csütörtökön 600 órai kezdettel rorátés szentmisét tartunk, amely előtt és alatt gyónási alkalmat biztosítunk. Kérjük, idejüket próbálják úgy beosztani, hogy lelkileg minél előbb felkészüljenek Jézus születésére, és ne halogassák a lelki megtisztulást karácsony napjára.
  2. December 19-én, hétfőn a város főterén tartjuk 1500- 2000 óráig karácsonyi vásárunkat. Hálásan köszönöm minden jó szándékú ember adományát és a kezek munkáját. A Jó Isten áldja meg őket.
  3. December 23-án, pénteken 800 órától díszítjük a templomunkat karácsonyra. Kérem, hogy akinek van lehetősége és ideje engedi, segítsen nekünk.
  4. December 24-én, szombaton reggel nem lesz szentmise! Plébániatemplomunkban éjféli szentmisével Krisztus Urunk születésének főünnepét üljük.
  5. A plébánia területén az ünnepi szentmisék rendje a következőképpen alakul. Éjféli szentmise december 24-én este minden templomunkban lesz. 1900 órakor Bábonyban és Megyeren, 2030-kor Torvajon és Sérsekszőlősön, 2200 órakor Lullán és Zalán, éjfélkor pedig Tabon.
  6. Karácsony napján, december 25-én 800 órakor Sérsekszőlősön, 930 órakor Zalán, 1100 és 1800 órakor Tabon lesz szentmise. Karácsony másnapján, december 26-án 800 órakor Lullán, 930 órakor Torvajon, 1100 és 18 órakor Tabon valamint 1500 órakor a megyeri templomban lesz szentmise.
  7. December 27-én a 1800 órakor kezdődő szentmise keretében megtartjuk a Szent János-napi szokásos bormegáldást. Kérem a borosgazdákat, hogy értesítsék egymást, és hozzák el boraikat. A szentmise után, ahogy tavaly is, szeretettel hívom és várom őket a katolikus iskolába közös együttlétre, borkóstolásra. Apostolkodjunk ez ügyben is.
  8. Egyházközségünkben megrendezzük a IV. Egyházi bálunkat. A bál bevételét templomaink felújítására ajánljuk fel, természetesen a községekből és a plébániatemplomból érkezettek arányában. Többen kérdezték és jelezték, hogy jönnének, ezért a nagy érdeklődésre való tekintettel mindenkit kérek, hogy időben jelentkezzen a kellemetlenségek elkerülése miatt. A bál időpontja február 4., helye az önkormányzati iskola ebédlője. Jegyeket karácsonytól lehet vásárolni Hajduné Kocza Veránál a Bútorboltban, Vidáné Ildinél a Húsboltban, a Fodrászatban Tóthné Schell Krisztinánál, valamint a plébánián vagy a sekrestyében.
  9. A Keresztény Élet újság ára 9360 Ft/év, az Új Ember újság ára 12400 Ft/év és az Adoremus 7080 Ft/év. Kérem, akik feliratkoztak, hogy a jövő évre is szeretnének előfizetni, az éves díjat fizessék be a sekrestyében január 29-ig.
  10. Szeretettel közlöm a Kedves Testvérekkel, akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.