Hirdetések - C. Évközi. 24. vasárnap

2016.09.13

2016. szeptember 11.

Hétfő         (szeptember 12.):              Szűz Mária szent nevének emléknapja

Kedd (szeptember 13.):               Aranyszájú Szent János püspök és egyháztanító

emléknapja

Szerda (szeptember 14.):             Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe

Csütörtök (szeptember 15.):       A fájdalmas Szűzanya emléknapja

Péntek (szeptember 16.):            Szent Kornél és Szent Ciprián püspök és vértanúk

emléknapja

1. Szeptember 11-én, vasárnap tartjuk a megyeri templom búcsúját Kisboldogasszony tiszteletére. A szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. Tiszta lélek, szentáldozás, imádság a Szentatya szándékára. A családi nap miatt a megyeri templomban 24 –én a 1800 órai szentmise elmarad. A következő szentmise október 8-án, szombaton 1800 órakor lesz.

1. Rendkívüli gyűjtést hirdetek szeptember 11-én és 18-án, vasárnapokra a megyeri templom sürgős felújítására. A tető javításra szorul, mindenhol beázik. Kérem a testvéreket, ha lehetőségük van rá, segítsenek!

1. A képviselőtestület tagjait, valamint a családi nap szervezésében részt vevőket, segítőket szeptember 16-án, pénteken 1900 órára várom az iskola ebédlőjébe.

1. Szeptember 18-án, vasárnap egy törökbálinti kórus lesz a vendégünk. 1030 órai kezdettel koncertet adnak templomunkban. Szeretettel hívom és várom a híveket, tiszteljük meg jelenlétünkkel őket, és készüljünk áhítattal a szentmisére, mely 1100 órakor kezdődik.

1. Szeptember 18-án, vasárnap a sérsekszőlősi hegyi keresztnél lesz a fogadalmi szentmise, Szent Kereszt felmagasztalása ünnepéhez kötődően, 1500 órai kezdettel. Rossz idő esetén a szentmise a templomban lesz, így a 800 órai szentmise elmarad.

1. Szeptember 24-én, szombaton a Családi napon rendezendő főzőversenyre (helyszín a templomkert), családok, közösségek jelentkezését várjuk. A szervezők csapatonként 2 kg húst biztosítanak. Jelentkezni Sifter Gergely plébánosnál lehet a 06-30/510-7979-es telefonszámon. A legjobbakat jutalmazzuk.