Hirdetések - C. Pünkösdvasárnap

2016.05.17

Pünkösdvasárnap

2016. május 15.

1. Május 16-án, pünkösdhétfőn szentmisék lesznek 800 órakor Sérsekszőlősön, 930órakor Zalán, 1100 és 1800 órakor Tabon.

1. Május a Szűzanya hónapja, az esti szentmisék (hétfő, kedd, csütörtök, péntek, és vasárnap) előtt 1730 órától májusi litániát imádkozunk. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

1. Május 18-án, szerdán kezdődik a La Salette - Lourdes zarándoklatunk. Hajnali 200 órakor indulunk a Galéria elől, és kérem, hogy mindenki legalább egy negyed órával előbb legyen ott. Hozzanak a buszra esetleg papucsot, párnát, hogy kényelmesebb legyen. Előre láthatóan jó idő lesz, de azért egy esernyő vagy esőkabát és egy könnyebb kabátocska is szükséges. A belépő jegyek árát mindenki a buszon fogja fizetni az idegenvezetőnek.

1. A plébániatemplom búcsúján, elsőáldozó ruhában várom a gyerekeket, valamint hitoktatóimat 915 órára, hogy a mise előtt tudjunk még próbálni. Kérem, hogy virágszirmokat kis kosárban hozzanak magukkal, amelyet majd az Oltáriszentség előtt hintenek! A búcsú május 29-én, vasárnap a 1000 órakor kezdődő szentmise keretében lesz.

1. Május 20-án, pénteken, Szent Bernát ünnepéhez kötődően az idei évben is megtartjuk a fogadalmi szentmisét a lullai hegyi keresztnél. Ha az idő nem engedi, akkor a templomban lesz a szentmise 1600 órakor.

1. Május 22-én, vasárnap Szentháromság vasárnapja lesz.

1. Új Ember és Keresztény Élet újságokat vigyük el az újságos polcról.