Húsvét 2. vasárnap

2014. április 27.

Péntek (május 2.): Szent Atanáz püspök és egyháztanító

Szombat (május 3.): Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok ünnep

1)     Ma Húsvét 2. vasárnapja az Isteni Irgalmasság vasárnapja, délelőtt 11 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk az elsőáldozást. Kérem a Testvéreket imádkozzanak és ünnepeljenek velünk együtt.

2)     Kedden 5 órára hívom a bérmálkozók szüleit ide a plébániatemplomba szülői értekezletre! Megjelenésükre feltétlen számítok! A bérmálás május 17-én (szombaton) délután 4 órakor lesz, amelyet Balás Béla megyéspüspök atya szolgáltat ki majd fiataljainknak.

3)     Május a Szűzanya hónapja, az esti szentmisék (hétfő, kedd, csütörtök, péntek, és vasárnap) előtt fél 6 órától májusi litániát imádkozunk, szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

4)     Május 2-án (péntek-hosszú hétvége) egyházközségi zarándoklatra indulunk Szombathely - Mariazell útvonalon. Program: indulás reggel 5 15-kor a Galéria elől, Szombathelyen megtekintjük a Székesegyházat, majd sétálunk a város főterén majd továbbutazás Máriazellbe. 14 órakor lesz a szentmise, majd keresztutat járunk, amely után szabad program. Kérem a Testvéreket, hogy pontosan érkezzünk meg.

5)     Jövő vasárnap elsővasárnap, a 11 órás szentmise keretében köszöntjük az édesanyákat. Bábonyban délután 3 órakor szentmise, majd este 5 órától szentségimádást tartunk a Plébániatemplomban, 6 órakor pedig szentmise lesz.

6)      Egyházközségi zarándoklatot hirdetek Lengyelországba július 16-19 között, indulás kora reggel, folyamatos utazás rövid pihenőkkel Lengyelországba, II. János Pál pápa szülőhelyén, Wadovicében megtekintjük a szent pápa emlékére berendezett kiállítást, szülőházat, szentmise. Vacsora, szállás Krakkóban. 2. nap reggeli után, délelőtt Lagiewniky-Isteni irgalmasság Bazilika, Fausztina nővér kultuszával ismerkedünk, imádkozunk a sírjánál, szentmise a magyar kápolnában, majd városnézés Krakkóban- várnegyed, óváros. Késő délután látogatás a világon egyedülálló Wieliczkai sóbányában. Vacsora, szállás. 3. nap reggelit követően, Czestochovába utazunk, amely Lengyelország legnagyobb zarándok központja, ismerkedés a kegyhellyel,a pálos rend történetével, szentmise. Szállás Zakopaneban, a lengyel Tátra fővárosában. Vacsora. 4. nap reggeli, majd szentmise a Hála templomában (II. János Pál ellen elkövetett merénylet után építették), mely a legszebb épülete Zakopanénak, séta a Gurál piacon, azután hazautazás rövid pihenőkkel. Érkezés a késő esti órákban. Részvételi díj: 55.000 Ft/fő

A részvételi díj tartalmazza az autóbusz közlekedést, idegenvezetést, szállást 3 éjszakára félpanzióval, 2-3 ágyas szállodai szobákban. A részvételi díj nem tartalmazza a BBP biztosítást, belépődíjakat  (kb. 70 PLN) Jelentkezési határidő: 2014. június 15.

Jelentkezni lehet: a sekrestyében és a plébánián!