Húsvét 4. vasárnap

2014.05.11

Húsvét 4. vasárnap

Papi és szerzetesi hivatások vasárnapja

2014. május 11.

1)     Mai vasárnapi perselyadományainkkal a hivatások ügyét segítjük, így adjuk majd adományainkat.

2)     Május a Szűzanya hónapja, az esti szentmisék (hétfő, kedd, csütörtök, péntek, és vasárnap) előtt fél 6 órától májusi litániát imádkozunk, szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

3)     A bérmálkozók gyóntatását május 15-én (csütörtökön) délután 4 órakor végezzük a Plébániatemplomban, amely alkalomra várom a szülőket és a plébániánk területén élő bérmaszülőket is!

4)     Május 17-én (szombaton) a délután 4 órakor kezdődő szentmise keretében Balás Béla megyéspüspök úr 30 fiatalnak szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. Imáinkban hordozzuk őket és a közös ünnepünkre szeretettel hívom és várom a Testvéreket!

5)     Június 28-án (szombaton) a délelőtt fél 11 órás szentmise keretében a Kaposvári Székesegyházban Balás Béla megyéspüspök diakónussá szenteli a közösségünkhöz tartozó Németh Zsolt kispapunkat, amely ünnepünkre kellő számú jelentkező esetén autóbuszt indítunk. Jelentkezni a sekrestyében lehet!

6)      Egyházközségi zarándoklatot hirdetek Lengyelországba július 16-19 között, indulás kora reggel, folyamatos utazás rövid pihenőkkel Lengyelországba, II. János Pál pápa szülőhelyén, Wadovicében megtekintjük a szent pápa emlékére berendezett kiállítást, szülőházat, szentmise. Vacsora, szállás Krakkóban. 2. nap reggeli után, délelőtt Lagiewniky-Isteni irgalmasság Bazilika, Fausztina nővér kultuszával ismerkedünk, imádkozunk a sírjánál, szentmise a magyar kápolnában, majd városnézés Krakkóban- várnegyed, óváros. Késő délután látogatás a világon egyedülálló Wieliczkai sóbányában. Vacsora, szállás. 3. nap reggelit követően, Czestochovába utazunk, amely Lengyelország legnagyobb zarándok központja, ismerkedés a kegyhellyel,a pálos rend történetével, szentmise. Szállás Zakopaneban, a lengyel Tátra fővárosában. Vacsora. 4. nap reggeli, majd szentmise a Hála templomában (II. János Pál ellen elkövetett merénylet után építették), mely a legszebb épülete Zakopanénak, séta a Gurál piacon, azután hazautazás rövid pihenőkkel. Érkezés a késő esti órákban. Részvételi díj: 55.000 Ft/fő

A részvételi díj tartalmazza az autóbusz közlekedést, idegenvezetést, szállást 3 éjszakára félpanzióval, 2-3 ágyas szállodai szobákban. A részvételi díj nem tartalmazza a BBP biztosítást, belépődíjakat  (kb. 70 PLN) Jelentkezési határidő: 2014. június 15.

Jelentkezni lehet: a sekrestyében és a plébánián!