Nagyböjt 1. vasárnap - 2015. február 22.

2015.02.22

Nagyböjt 1. vasárnap

2015. február 22.

1. Ma országos gyűjtés van a Katolikus iskolák javára, mai vasárnapi perselyadományaink ezen célt szolgálják, amelyet továbbítunk az Egyházmegyei központba!
  2. Ma minden szentmisében a hamvazás szertartásában részesítjük a Testvéreket! Ma este fél 6 órától Lourdes-i kilencedet imádkozunk.
  3. A héten kedden este 6 órakor Lullán, csütörtökön pedig Torvajon lesz szentmise este 5 órakor előtte gyónási alkalom.
  4. Nagyböjt péntekjein este 5 órától keresztutat végzünk, a tavalyi évhez hasonlóan szeretnék kérni önként jelentkezőket, akik szívesen imádkoznának egy-egy stációt. Feliratkozni a sekrestyében lehet.
  5. Kedves Testvérek, ne felejtsenek el rendelkezni személyi jövedelemadójuk 2x 1 %-ról. Az egyik 1%-ot a Magyar Katolikus Egyház támogatására javasoljuk, melynek technikai száma 0011.
  6. Egyházközségi zarándoklatot hirdetek San Giovanni Rotondo-Pompei-Roma útvonalon. Jelentkezni március 23-ig lehet, 200 euro előleg befizetésével, akár a sekrestyében vagy a plébánián. Részletek a faliújságon találhatók!

1 nap Indulás hajnalban, folyamatos utazás rövid pihenőkkel, Szlovénián át Olaszországba, a “csizma sarkantyújába”, San Giovanni Rotondóban foglaljuk el szállásunkat este, vacsora (2 éj).

2 nap Reggelit követően San Giovanni Rotondoban, korunk nagy stigmatizált szentje életének fő helyszínén, szentmisén veszünk részt, majd ellátogatunk az egykori rendházba, mely ma  múzeumként mutatja be a szerzetesi életet, a szent mindennapjait, csodáit. Megtekintjük a középkori, és a modern bazilikát is, ahol Szent Pió atya sírjánál imádkozhatunk. Délután

a mesés Gargano Nemzeti Park területén, a hegy nyergén haladva, Monte San Angelóba, az „angyalok hegyére” látogatunk el, egy festői fekvésű kisváros ez, ahol Szent Mihály kultuszával ismerkedhetünk. Visszatérünk Rotondóba, vacsora.

3 nap  Reggeli után, utazunk Pompeibe, A  Rózsafüzér királynője kegytemplomban misén       veszünk részt, ezután történelmi visszapillantás az ókori római birodalomra a romvárosban, melyet a   Vezúv lávája temetett el Kr. u. 79-ben. Szállásunk Róma térségében (3 éj). Vacsora.

4 nap Reggeli után egész napos városnézés Rómában. Lateráni Szent János Bazilika, Szent Lépcső, Colosseum, Forum Romanum, Bilincses Szent Péter templom, Santa Maria Maggiore Bazilika stb.  Vacsora a szállodában.

5 nap Reggeli, részt veszünk  a Pápai Audiencián, Szent Péter Bazilika megtekintése, majd a városnézés folytatása: Angyalvár, Navona-tér, Pantheon, Trevi kút.  Visszatérünk a szállodába, vacsora.

6 nap Reggeli után hazautazás rövid pihenőkkel, érkezés éjszaka.

Részvételi díj: 370 EUR/fő

tartalmazza az utazást, szállást félpanzióval 2 ágyas szállodai szobákban,  5 éjszakára, idegenvezetést autóbuszközlekedést

Belépők várhatóan: 30 EUR/fő

Részvételi díj csak reggelivel: 300 EUR/fő