Nagyböjt 2. vasárnap - 2015. március 1.

2015.02.28

Nagyböjt 2. vasárnap

2015. március 1.

1. Mai vasárnap a Sérsekszőlősi és a Zalai templomok felújítására adjuk adományinkat!

1. Mai vasárnap elsővasárnap délután 3 órakor a bábonyi kápolnában is lesz szentmise. A plébániatemplomban 5 órától szentségimádást tartunk 6 órakor pedig szentmise lesz.

1. A héten kedden este 6 órakor Sérsekszőlősön, csütörtökön pedig Zalán lesz szentmise és előtte gyónási alkalom.

1. Nagyböjt péntekjein este 5 órától keresztutat végzünk, a tavalyi évhez hasonlóan szeretnék kérni önként jelentkezőket, akik szívesen imádkoznának egy-egy stációt. Feliratkozni a sekrestyében lehet.

1. Előre hirdetem, hogy a nagyböjti 3 napos lelkigyakorlatunk időpontja: március 15-16-17. Mindhárom este 6 órakor kezdődik a szentmise, amely előtt fél 6 órától gyónási alkalmat biztosítunk. A lelkigyakorlat végzésére Roca Dániel babócsai plébánost kértem fel. Kérem, apostolkodjunk ez ügyben, hogy minél nagyobb számban együtt lehessünk, felkészülve legnagyobb ünnepünkre, a Húsvétra.

1. Lassan eljön az óvodai, iskolai beíratások időszaka, szeretettel kérem a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről. A Katolikus Iskolában órarend szerint zajlik a hittan oktatás, heti két órában.

1. Az Önkormányzati Iskolában 1-2-3. és 5-6-7. osztályokban válasszák gyermekeik számára adott nagy lehetőséget az órarend szerinti hit- és erkölcstan oktatást.

1. Otthon lévő betegek húsvéti gyóntatását bejelenthetik a sekrestyében és a plébánián. Csak azokhoz áll módomban elmenni, akik ezt kérik. Tisztelettel kérem adjuk tovább!

1. Szeretettel kérem a Testvéreket jelentkezzenek Passió éneklésre a Kántor Úrnál. Nem elfelejtve, ez egy szép szolgálat, mert aki énekel, az kétszeresen imádkozik.

1. Húsvéti virágokra szánt adományaikat köszönettel fogadjuk a sekrestyében.

1. Kedves Testvérek, ne felejtsenek el rendelkezni személyi jövedelemadójuk 2x 1 %-ról. Az egyik 1%-ot a Magyar Katolikus Egyház támogatására javasoljuk, melynek technikai száma 0011.

1. Egyházközségi zarándoklatot hirdetek május 9–14-ig San Giovanni Rotondo-Pompei-Roma útvonalon. Jelentkezni március 23-ig lehet, 200 euro előleg befizetésével, a sekrestyében vagy a plébánián. Részletek a faliújságon találhatók.

1. nap Indulás hajnalban, folyamatos utazás rövid pihenőkkel, Szlovénián át Olaszországba, a “csizma sarkantyújába”, San Giovanni Rotondóban foglaljuk el szállásunkat este, vacsora (2 éj).

2. nap Reggelit követően San Giovanni Rotondoban, korunk nagy stigmatizált szentje életének fő helyszínén, szentmisén veszünk részt, majd ellátogatunk az egykori rendházba, mely ma  múzeumként mutatja be a szerzetesi életet, a szent mindennapjait, csodáit. Megtekintjük a középkori, és a modern bazilikát is, ahol Szent Pió atya sírjánál imádkozhatunk. Délután

a mesés Gargano Nemzeti Park területén, a hegy nyergén haladva, Monte San Angelóba, az „angyalok hegyére” látogatunk el, egy festői fekvésű kisváros ez, ahol Szent Mihály kultuszával ismerkedhetünk. Visszatérünk Rotondóba, vacsora.

3. nap  Reggeli után, utazunk Pompeibe, A  Rózsafüzér királynője kegytemplomban misén       veszünk részt, ezután történelmi visszapillantás az ókori római birodalomra a romvárosban, melyet a   Vezúv lávája temetett el Kr. u. 79-ben. Szállásunk Róma térségében (3 éj). Vacsora.

4. nap Reggeli után egész napos városnézés Rómában. Lateráni Szent János Bazilika, Szent Lépcső, Colosseum, Forum Romanum, Bilincses Szent Péter templom, Santa Maria Maggiore Bazilika stb.  Vacsora a szállodában.

5. nap Reggeli, részt veszünk  a Pápai Audiencián, Szent Péter Bazilika megtekintése, majd a városnézés folytatása: Angyalvár, Navona-tér, Pantheon, Trevi kút.  Visszatérünk a szállodába, vacsora.

6. nap Reggeli után hazautazás rövid pihenőkkel, érkezés éjszaka.

Részvételi díj: 370 EUR/fő

tartalmazza az utazást, szállást félpanzióval 2 ágyas szállodai szobákban,  5 éjszakára, idegenvezetést autóbuszközlekedést

Belépők várhatóan: 30 EUR/fő

Részvételi díj csak reggelivel: 300 EUR/ft