Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2015 Advent 1. vasárnap

2015.11.28

Advent 1. vasárnap

2015. november 29.

Ünnepek, emléknapok:

 

         Hétfő (november 30.):                Szent András apostol ünnepe

         Szerda (december 3.):                 Xavéri Szent Ferenc áldozópap emléknapja

 

  1. Adventi időben a szentmisék rendje a következőképpen változik. Hétfőn 1800 óra, kedden reggel 600 óra (rorátés szentmise), szerda reggel 800 óra, csütörtökön reggel 600 óra (rorátés szentmise), pénteken 1800 óra és szombaton reggel 600 órakor (rorátés szentmise).
  2. November 29-én és december 6-án, vasárnapi napokon tartjuk az adventi vásárunkat 1000 órától - 1230 óráig. Jó idő esetén a templomkertben, ha az idő nem engedi, akkor a katolikus iskola aulájában. Karácsonyi vásárunkat pedig december 17-én és 18-án a város főterén 1530 órától – 1930 óráig. Hálásan köszönöm minden jó szándékú ember adományát és a kezek munkáját. A Jó Isten áldja meg őket.
  3. Advent minden szombatján 1630 órától a város főterén ökumenikus gyertyagyújtás lesz.
  4. Szeretettel közlöm a Kedves Testvérekkel, akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.
  5. Jövő évre a Keresztény Élet újság előfizetési díja 9360 Ft. Az Adoremus újságé 7080 Ft. Az Új Ember előfizetési díját jövő héten hirdetem. Előfizetni a sekrestyében lehet, az éves díj befizetésével.
  6. Adventi zenei áhítatok lesznek a testvéregyházakkal együtt szombatonként délután 1700 órától a templomokban. A második alkalomra december 5-én, szombaton kerül sor a református templomban, Sárközi Erika orgonaművész közreműködésével. Adventi gondolatokat hirdetésére engem kértek fel. Tiszteljük meg egymást, intézzük úgy, hogy ezen alkalmakkor részt tudjunk venni!
  7. Előre hirdetem, hogy december 14-én, hétfőn Tabon tartjuk a fiatal papok találkozóját. Ezen a napon 1100 órakor kezdődik az ünnepi szentmise. Ez a nap lesz egyben a katolikus iskola lelkinapja is karácsonyra készülve. Kérem a Testvéreket, akinek van lehetősége egy kis süteménnyel, illetve rágcsálnivalókkal szíveskedjenek segíteni, hogy az atyákat méltó módon vendégül láthassuk, amelyet előre is hálásan köszönök.
  8. 4-5 méteres fenyőfát keresünk a templomba karácsonyfának. Akinek van és felajánlaná, kérem, jelezze a plébánián vagy a sekrestyében.