Hirdetések - A év Advent 1. vasárnapja

Advent 1. vasárnap

2019. december 1.

Kedd (december 3.):                   Xavéri Szent Ferenc áldozópap emléknapja

Szombat (december 7.):              Szent Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja

1. Adventi időben a szentmisék rendje a következőképpen változik. Hétfőn 600 óra (rorátés szentmise), kedden 600 óra (rorátés szentmise), szerda 800 óra, csütörtökön 600 óra (rorátés szentmise), pénteken 1800 óra, és szombaton 600 órakor (rorátés szentmise).
  2. December 9-én, hétfőn Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának ünnepe van, így 800 órakor is lesz szentmise a templomunkban.
  3. December 1-jén és december 8-án, vasárnap 1000 – 1230 óráig adventi vásár lesz a templomkertben.
  4. Advent minden szombatján 1630 órától a város főterén ökumenikus gyertyagyújtás lesz.
  5. Az esztendő nagy része eltelt, ha lehetőségük van rá, kérem, tegyenek eleget egyházi kötelezettségüknek az egyházi adó befizetésével. Ennek összege 4000 Ft/fő, amelyet befizethetnek a szentmisék előtt és után a sekrestyében, a plébánián hivatali időben.
  6. Azok, akik a jövő évre is szeretnének Új Ember, illetve Keresztény Élet újságokat előfizetni, szíveskedjenek jelezni a sekrestyében vagy a plébánián.
  7. Adventi zenei áhítatok lesznek a testvéregyházakkal együtt szombatonként délután 1700 órától a templomokban. A második alkalomra december 8-án, szombaton kerül sor az evangélikus templomban. Fellép Surasenkó Dániel blockflöte hangszerrel. Adventi gondolatokat hirdet: Sándor Zoltán református lelkipásztor. Tiszteljük meg egymást, úgy intézzük, hogy ezen alkalmakon részt tudjunk venni!
  8. Templomunk karácsony előtti nagytakarítása december 14-én, szombaton lesz 14 órai kezdettel. Nagyon kérem, hogy aki tud, segítsen.
  9. Karácsonyi virágokra szánt adományaikat köszönettel fogadjuk a kihelyezett perselyben, vagy a sekrestyében!
  10. Előre hirdetem, hogy Lullán december 10-én, kedden 1630-tól gyóntatás, majd szentmise, Zalán december 10-én, kedden 1730 órától gyóntatás majd szentmise lesz. A többi faluban csak a vasárnapi szentmisék előtt lesz gyónási alkalom.