Hirdetések - B év évközi 29 vasárnap

2021.11.18

A Missziók vasárnapja

2021. október 17.

1.  Október 17-én, vasárnap országos gyűjtés lesz a missziók javára, így adjuk majd adományainkat.

1. Október a Rózsafüzér hónapja, az esti misék előtt (hétfő, péntek és vasárnap) 1730 órától rózsafüzért imádkozunk!

1. November 1-jén, hétfőn sírkőszentelést végzek 930 órától a tabi temetőben. Amennyiben a falvakban is lenne rá igény, akkor oda korábban mennék. Aki szenteltetni szeretne, kérem, jelezze a sekrestyében vagy a plébánián. Találkozó a ravatalozónál lesz. Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja, és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-8-ig mindennap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára.

1. November 1-jén, hétfőn Mindenszentek főünnepe, parancsolt ünnep. SZENTMISÉN VALÓ RÉSZVÉTEL BŰN TERHE ALATT KÖTELEZŐ. Szentmisék lesznek a plébániatemplomban 800 és 1800 órakor. A reggeli és az esti szentmise végén is megtartjuk a megemlékezést elhunyt szeretetteinkért. Megkondulnak újra a harangok az idén elhunytakért.

1. November 2-án, kedden Halottak napja, szentmise lesz a plébániatemplomban 800 órakor. Akik meglátogatnak egy templomot vagy kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell elimádkozni. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző vagy a következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén.

CSALÁDI NAP

Sok szeretettel hívjuk és várjuk a családokat és várunk

minden kedves érdeklődőt is!

„Mindnyájan együtt dicsérjük Istenünket!”

Időpontja: 2021. október 23. 9.30-tól 15.00 óráig.

Helyszín: Sérsekszőlős Park és Kultúrház

A programokra október 18 -ig szükséges jelentkezni: Sifter

Gergely helyettes esperesnél 30/785-1060, a kat. óvodában

Pulicsné Jani Veronikánál, a kat. iskolában Nagy-Kálsecz

Mariann-nál és Nyulné Németh Erikánál, az állami iskolában

Csirke Erikánál.

Főzőversenyre 2 kg húst biztosítunk!