Hirdetések - C év Évközi 24. vasárnap

Csütörtök (szeptember 20.):       Kim Taegon Szent András áldozópap és Csong

Haszang Szent Pál és társaik vértanúk emléknapja

Péntek (szeptember 21.):            Szent Máté apostol és evangélista ünnepe

1. Szeptember 24-én, kedden iskolánk védőszentjének, Szent Gellért püspök és vértanúnak ünnepe lesz. E napon 1100 órakor Varga László kaposvári megyéspüspök úr szentmisét mutat be Tabon a plébániatemplomban, amely alkalomra szeretettel hívjuk és várjuk a Testvéreket is.

1. Előre hirdetem, hogy szeptember 29-én, vasárnap tartjuk a sérsekszőlősi templom búcsúját, Szent Mihály főangyal tiszteletére, a 800 órakor kezdődő szentmise keretében. A szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető. (Tiszta lélek, szentáldozás, Miatyánk, Üdvözlégy, Hiszekegy a Szentatya szándékára.)

1. Előre hirdetem, hogy október 6-án, vasárnap a 1100 órakor kezdődő szentmise keretében termény-betakarítási hálaadó ünnepet tartunk. Szeretettel kérem a Testvéreket, hogy hozzanak magukkal olyan terményeket, amit szeretnének megáldatni, hálát adni érte. A terményeket ünnepi körmenetben helyezzük az Úr Krisztus lábai elé. A szentmise után agapét szeretnénk tartani, kérem, kínáljuk meg egymást abból, amit hoztak magukkal /sütemény-bor- kalács-szörp…/