NAGYHÉT

A Szent Három nap liturgikus ünneplése a következőképpen alakul:

Nagycsütörtökön este 6 órakor kezdődik az Utolsó vacsora emlékmiséje, amelyet az Oltárfosztás követ.

Nagypénteken 5 órától keresztutat végzünk, majd ezután rögtön kezdődik az ünnepi liturgia. A Passiót olvasom, majd egyetemes könyörgések külön megemlékezzenek a betegekről, a halottakról, és mindazokról, akik gyászolnak.

Nagyszombaton este 8 órakor kezdődik Húsvét vigíliája: a Fény-, Ige-, Víz liturgiája, keresztségi fogadás, szentmise.

Húsvétvasárnap reggel 7 órakor ételszentelés a Plébániatemplom előtti téren.

NYILVÁNOS, HOZZUK EL MINDAZON ÉTELEKET, AMELYET SZERETNÉNK MEGÁLDATNI!!!

Húsvétvasárnap délelőtt 10 órakor ünnepi szentmise.

Húsvéthétfő délelőtt 10 órakor ünnepi szentmise.

Kérem a Testvéreket, hogy – aki csak teheti – a SZENT HÁROMNAP mindegyikébe kapcsolódjon bele és az internet segítségével vegyen részt benne. Így teljes Anyaszentegyházunk legnagyobb ünnepének, Krisztus Urunk feltámadásának megünneplése.

Keressék és csatlakozzanak az Utolsó Vacsora Plébánia-Tab oldalhoz a facebookon, regisztráció nélkül is megtudják tekinteni a közvetítéseket. A honlap kezdő lapján a képre kattintva, és az utasításokat követve.