Templom külső pályázat EEÖR-KP-1-2021/1-000166

Az Utolsó Vacsora Plébánia Tab

"A TABI UTOLSÓ VACSORA PLÉBÁNIATEMPLOM KÜLSŐ FELÚJÍTÁSA"

A Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága "Magyar

Templom-felújítási Program" keretében, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-n keresztül, az Egyházi épített örökség védelme és egyéb beruházások támogatása előirányzat,

EEÖR-KP-1-2021/1-000166 pályázata keretében

15.000.000 Ft (tizenötmillió forint)

Orgona pályázat VKT-FELUJITAS-21-0003

"A tabi Utolsó Vacsora Plébániatemplom orgonájának felújítása" projektet

Magyarország Kormánya és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Vallási könnyűzene támogatás osztálya részéről a kultúráért felelős államtitkár

VKT-FELUJITAS-21-0003 pályázata keretében

3.000.000 Ft azaz (hárommillió forint)

vissza nem térítendő támogatásban részesítette.

Kisbusz

Megérkezett és "munkába állt" a plébánia legújabb büszkesége, a kilenc személyes kisbusz. A járművet Sifter Gergely plébános úr vette át Keszthelyen a Gadácsi Autóházban.

A Plébánia a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál pályázott a kisbuszra, közösségi feladatok megvalósítására, méghozzá eredményesen. A Darányi Ignác Terv keretében kiírt pályázaton nyert el erre a célra mintegy 10 millió forintot.

A kisbuszra a Plébánia pályázott, mert Tab a városi rangja miatt ebben nem vehetett részt, így a sérsekszőlősi fíliára – ami a pályázatban telephelyként szerepel - esett a választás, mivel ott az önkormányzat nem pályázott falubuszra.

A kilenc személyes (vezető plusz hét utas és egy kerekes székes) jármű számos területen igen hasznos lesz a plébánia számára. Elsősorban idős betegek látogatására és szállítására használja a plébános úr, valamint gyermekeink táboroztatására és zarándoklatok szervezésére.

Alkalmanként, előre egyeztetett időpontban Sérsekszőlős önkormányzata is igénybe veheti a járművet.

A kisbuszt november 8-án, vasárnap a 1100 órakor kezdődő szentmise után, ünnepélyes keretek között áldja meg Gergő atya, és kéri Szent Kristóf, az utazók védőszentjének közbenjárását.

Családi nap EKCP-KP-1-2021/1-000271

Az Utolsó Vacsora Plébánia Tab

"Egyházi közösségi célú programok támogatása"

Magyarország Kormánya és a Miniszterelnökség Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága részéről, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-n keresztül, az Egyházi közösségi célú programok támogatása kategóriában,